REKONVALESCENCE PO ÚRAZU

CO VÁS TRÁPÍ?

Kryoterapie Vám urychlí hojení oblasti po operaci. Ošetření chladem také pomáhá zlepšovat hybnost, brání tvorbě zánětu a zrychluje hojení jizev.

Rekonvalescenci po operaci může kryoterapie výrazně zkrátit.

Natažení svalu je nejčastěji způsobeno přetrénováním a nedostatečnou regenerací.

Kryoterapie svaly relaxuje a rychleji regeneruje. Ošetření chladem tak předchází velkému počtu zranění.

Kryoterapie zmírní až odstraní bolesti spojené s natrženým svalem. Zároveň  omezí zánět a sníží svalové křeče. Ošetření chladem také celkově podpoří rychlejší hojení natrženého svalu a zrychlí rekonvalescenci.

Zlomeniny, které nejsou zasádrované (často prsty), je možné kryoterapeuticky ošetřit a podpořit tak hojení. Extrémní chlad také omezí bolest způsobenou zlomeninou.

Blokáda bederní páteře je často způsobena přirozeným stárnutím, přetížením svalů v této oblasti nebo jejich nerovnoměrným napětím. Jednou z příčin může také být zánět nebo osteoartróza.

Kryoterapie Vám pomůže odstranit zánět a zmírnit bolest zad. Také relaxuje a regeneruje svaly a pomáhá zpomalovat stárnutí.

Kryoterapie Vám může pomoci s rekonvalescencí i po jiných úrazech. Obecně ošetření chladem podporuje urychlené hojení, potlačuje zánět a regeneruje svaly.

NAŠE DOPORUČENÍ

PRO REKONVALESCENCI PO ÚRAZU

1. CELOTĚLOVÁ KRYOTERAPIE

Při rekonvalescenci je nejúčinnější celotělová kryoterapie, která pomáhá nastartovat hojivé a regenerační procesy v celém organismu a omezuje tvorbu zánětů.

2. LOKÁLNÍ KRYOTERAPIE

V případě rekonvalescence kloubů nebo akutním lokálním zraněním je vhodné doplnit celotělovou proceduru i o lokální. Tím docílíte největšího efektu na postiženou oblast a také nejrychlejších výsledků. Lokální kryoterapie také pomáhá rychleji hojit jizvy.

3. OPAKOVÁNÍ

Kryoterapie definitivně není jednorázová procedura a jedna aplikace nezajistí dlouhodobé výsledky. Je nutné podstoupit základní kůru minimálně 10 procedur, aby bylo možné pozorovat znatelné zlepšení. Pro nejlepší účinky je vhodné vyčerpat 10 ošetření ideálně za co nejkratší dobu (cca 14 dní).

JAK PROCEDURA PROBÍHÁ:

PŘÍPRAVA→

Příprava začíná již u Vás doma. S sebou budete potřebovat vyšší ponožky nad kotníky a dále plavky nebo sportovní spodní prádlo. Před komorou je nutné si sundat hodinky, řetízky a další kovové šperky.

Na místě Vám vypůjčíme roušku, čelenku, rukavice a dřeváky. To vše Vám dobu v kryokomoře zpříjemní.

KRYOKOMORA→

Následně Vám vysvětlíme, jak celá procedura a kryokomora funguje. Komora je rozdělena na dvě části: předkomoru a hlavní komoru. Nejprve vstoupíte do předkomory, kde se 20s aklimatizujete a následně jdete do kryokomory, kde se standardně setrvává 3 minuty (max. 4 minuty). Neustále jste také pod dozorem personálu, který Vás procedurou provází.

ROZEHŘÁTÍ→

Když z kryokomory vyjdete, je Vaše tělo a převážně kůže výrazně podchlazená. Je důležité se tedy důsledně prohřát. Hned za kryokomorou máme proto kardiozónu, kde máte k dispozici různé možnosti cvičení na rychlé prokrvení a zahřátí. Stačí i 5-8min cvičení, abyste se dostali opět do správné teploty.

OPAKOVÁNÍ

Kryoterapie definitivně není jednorázová procedura a jedna aplikace nezajistí dlouhodobé výsledky. Je nutné podstoupit základní kůru minimálně 10 procedur, aby bylo možné pozorovat znatelné zlepšení. Pro nejlepší účinky je vhodné vyčerpat 10 vstupů ideálně za co nejkratší dobu (cca 14 dní).

CELOTĚLOVÁ KRYOTERAPIE JE VHODNÁ PRO VŠECHNY:

Kryoterapie je vhodná téměř pro každého. Je pouze krátký seznam kontraindikací, se kterými není vhodné kryoterapii podstupovat.

 Zobrazit indikace a kontraindikace

OTEVÍRACÍ DOBA

Na kryoterapii není nutné se objednávat ani rezervovat termín. Stačí dorazit kdykoliv v provozní době.

CELOTĚLOVÁ KRYOTERAPIE

LOKÁLNÍ KRYOTERAPIE

OBLIČEJOVÁ KRYOTERAPIE

Prostory je po dohodě možné pronajmout pro kryoterapii i uzavřené společnosti mimo uvedenou otevírací dobu.

KryoRestart
Praha 10 - Hostivař

Pražská 1279/18

Zavolejte nám

Bojíte se, že Vám kryoterapie nebude vyhovovat?
Proto Vám na vyzkoušení věnujeme jeden vstup ZDARMA!

Věříme, že to vydržíte a že Vám ošetření chladem opravdu pomůže.

Netvrdíme, že jedno ošetření vyřeší Vaše problémy, ale snad Vás alespoň o kryoterapii přesvědčí.