HLAVNÍ VÝHODY KRYOTERAPIE

Kryoterapie je metoda, která využívá extrémně nízkých teplot k podpoře přirozeného hojení, zbavování těla zánětu, zlepšené regeneraci a dalším zdravotním benefitům.

Co je kryoterapie?

Kryoterapie je léčebná metoda, která využívá extrémně nízké teploty ke zmírnění bolesti, zánětu a urychlení regenerace tkání. Podle oblasti aplikace se dělí na celotělovou, lokální a obličejovou. Celotělová kryoterapie probíhá v kryokomoře, kde je tělo vystaveno teplotám v rozmezí -110 °C až -120 °C po dobu 3 – 4 minut. Kryoterapie se používá ve sportovní medicíně, rehabilitaci a estetických procedurách.

Co je kryokomora?

Kryokomora je prostor jako malá sauna, který se dělí na dvě místnosti: předkomora a hlavní komora. V předkomoře je teplota přibližně – 60 °C a zůstává se v ní 20 s. Předkomora se využívá k aklimatizaci před vstupem do hlavní komory. Vnitřními dveřmi se dále prochází do hlavní komory, kde se teploty pohybují v rozmezí -110 °C až -120 °C. V hlavní komoře se zůstává po dobu 3 až 4 minut a následně se vystupuje opět přes předkomoru.

Muž, kryoterapie

PŘÍBĚHY NAŠICH KLIENTŮ,
KTERÝM KRYOTERAPIE POMOHLA

Jana

Podpora hojení a zlepšení hybnosti

“Někdo mě v Rakousku na lyžích srazil a při pádu jsem si ošklivě vykloubila rameno. Následně jsem v Praze musela na operaci.

Chodila jsem k fyzioterapeutovi, aby se mi vrátil rozsah pohybu ramene, a ten mi doporučil, abych zkusila kryokomoru a lokální kryoterapii.

Byl to boj na dlouhou trať, ale kryoterapie mi pomohla mírnit bolesti ramene a také se mi pomalu vrátila pohyblivost přibližně do 95% původního stavu.

Honza

Regenerace po sportu

“Je mi 15 let a od čtyř hraju hokej za Slavii. Tréninky mám 6x týdně a často mě bolí svaly. Abych se vyhnul zraněním a přetrénování, tak chodím pravidelně do kryokomory.

Ze začátku to byl šok, ale po několika vstupech jsem si zvyknul. Určitě se teď cítím líp a svaly mě tolik nebolí.”

Tomáš

Rekonvalescence po úrazu

“Po nehodě na motorce jsem měl nateklé kolegy, které jsem si ošklivě zranil. Otok se první dva týdny vůbec nezlepšoval a chůze byla velice bolestivá.

Hledal jsem možnosti, jak se zbavit otoku a mírnit bolest. Kamarád mi doporučil kryoterapii. Nejdříve jsem tomu nevěřil, ale po několika vstupech mi opravdu začal otok splaskávat a bolest pomalu ustupovat.

Celkem jsem odchodil 20 vstupů do kryokomory společně s lokálkami. Kryoterapie mi pomohla výrazně zrychlit mé uzdravení.”

JAK PROCEDURA PROBÍHÁ:

PŘÍPRAVA→

S sebou budete potřebovat vyšší ponožky nad kotníky a dále plavky nebo sportovní spodní prádlo a sportovní tričko do kardiozóny. Před komorou je nutné si sundat hodinky, řetízky a další kovové šperky.
Na místě Vám vypůjčíme roušku, čelenku, rukavice a dřeváky. To vše Vám dobu v kryokomoře zpříjemní.

KRYOKOMORA→

Následně Vám vysvětlíme, jak celá procedura a kryokomora funguje. Komora je rozdělena na dvě části: předkomoru a hlavní komoru. Nejprve vstoupíte do předkomory, kde se 20s aklimatizujete a následně jdete do kryokomory, kde se standardně setrvává 3 minuty (max. 4 minuty). Neustále jste také pod dozorem personálu, který Vás procedurou provází.

ROZEHŘÁTÍ→

Když z kryokomory vyjdete, je Vaše tělo a převážně kůže výrazně podchlazená. Je důležité se tedy důsledně prohřát. Hned za kryokomorou máme proto kardiozónu, kde máte k dispozici různé možnosti cvičení na rychlé prokrvení a zahřátí. Stačí 5-8min cvičení, abyste se dostali opět do správné teploty.

OPAKOVÁNÍ

Kryoterapie definitivně není jednorázová procedura a jedna aplikace nezajistí dlouhodobé výsledky. Je nutné podstoupit základní kůru minimálně 10 procedur, aby bylo možné pozorovat znatelné zlepšení. Pro nejlepší účinky je vhodné podstoupit 10 vstupů ideálně za co nejkratší dobu (cca 14 dní).

OTEVÍRACÍ DOBA

Na kryoterapii není nutné se objednávat ani rezervovat termín.
Stačí dorazit kdykoliv v provozní době.

CELOTĚLOVÁ KRYOTERAPIE

LOKÁLNÍ KRYOTERAPIE

OBLIČEJOVÁ KRYOTERAPIE

Prostory je po dohodě možné pronajmout pro kryoterapii i uzavřené společnosti mimo uvedenou otevírací dobu.

KryoRestart
Praha 10 - Hostivař

Pražská 1279/18

Zavolejte nám